Усі ми знаємо що колись для жовківського костелу були написані чотири великі батальні картини на честь перемог власників міста - Жолкевського і Собеського. Так колегіата св. Лаврентія стала своєрідним пантеоном лицарської слави, яка розповідала як 300 з гаком років тому українці, поляки та інші колеги по євросоюзу врятували світ від турецької навали. За часів СРСР, коли костел був замкнений та напівзруйнований, картини врятувала Львівська картинна галерея, у збірках якої полотна перебувають і досі.

Нещодавно наш Туристичний центр зробив Жовкві незвичний подарунок - ми зробили копії двох з цих картин, "Битва під Віднем" та "Битва під Парканами" (автор - італійський німець М. Альтомонте). Картини стали продовженням експозиції нашого музею "Жовківська вежа". Нехай жовківчани зможуть оглянути легендарні полотна бодай у вигляді копій. до кінця літа маємо у планах додати до них ще дві - "Битва під Клушино" та "Битва під Хотином".

Сподіваємось що ці копії привернусть увагу жовківчан до нашої багатої історичної спадщини. І - чекаємо на повернення оригіналів на їхнє історичне місце, до костелу св. Лаврентія

Світлина від КП "Туристичний інформаційний центр в м. Жовква".
Світлина від КП "Туристичний інформаційний центр в м. Жовква". Світлина від КП "Туристичний інформаційний центр в м. Жовква". Світлина від КП "Туристичний інформаційний центр в м. Жовква".