Жовківська ратуша первісно знаходилась посередині Ринкової площі, як і в більшості середньовічних міст. Щодня сурмач виконував з балкону ратуші “хейнал”, традиційну мелодію-сигнал. 

В середині XVIII ст., коли Жовква занепала без господаря, ратуша теж прийшла до жалюгідного стану. У 1830-х рр. будівля була розібрана - через пожежу або аварійний стан. Магістрат засідав у замку або в одній з кам’яниць по вул. Львівській. Лише у 1926 р. жовківська влада замислилась над відновленням ратуші у місті. Оголосили проект, і у 1932 р. завершилось будівництво. За проектом Б. Віктора нова ратуша була перебудована з давніх казарм надворної варти короля І. Собеського. До казарм була прибудована вежа з двома обхідними балконами і годинником. 

Як і триста років тому, опівдні з вежі ратуші сурмач грав старовинний “хейнал”. За часів СРСР ратуша використалась районною та міською владою. В наші дні тут знаходиться жовківська міська рада. У 2016 р. в рамках реалізації проекту “Розвиток туризму в транс- кордонному партнерстві” (фонд “Польща-Білорусь-Україна 2007-2013”) стараннями КП “Туристичний інформаційний центр” вежа ратуші була пристосована для відвідування туристами. Також зусиллями міського голови та львівської обладмі- нстрації був модернізований годинник на ратуші. Тепер кожного дня опівдні з вежі лунає гімн України, а щогодини - старовинний “хейнал”.