Дорога до цього цікавого містечка (якщо їхати з Жовкви) лежить через Яворівський національний природничий парк, мальовничі гори та ліси. Біля в’їзду в Янів розташований заповідник “Розточчя”, де можна відвідати музей природи та міні-зоопарк з оленями, косулями, фазанами та іншими птахами і тваринами які зустрічаються на Розточчі, а також величезний мальовничий став.

  

Цей став для розведення риби викопав у 1407 р. біля села Залісся (первісна назва Деревач) Васько Мошенець, власник цих земель. У XVII ст. на місці Залісся шляхтич Ян Свошовський засновує місто Янів, яке за часів Австро-Угорщини було популярним курортом з купальнями (завдяки ставу). В наші дні тут знову розводять рибу.

 

Також в Янові зберігся єврейський квартал, церква ХІХ ст. та костел пресв. Трійці з XVIII ст., з красивим стінописом. Тут  похована Констанція Понятовська, мати Станіслава Августа Понятовського, останнього польського короля. Ще в місті є відома школа різьбярства, а нещодавно була зведена красива дерев’яна церква.