Це невеличке село в свій час належало боярам Висоцьким, а ті заповідали його Жолкевським. За селом зберігся величезний пам’ятник на місці загибелі видатного авіатора П. Нестерова. 

Найбільш цікава пам’ятка села - церква собору арихистратига Михаїла.  Це одна з найстаріших на Жовківщині: збудували її у 1598 р.. Традиційну тридільну зрубну споруду відрізняє з-поміж інших цікава балкова конструкція і один простий трикутний купол. Біля церкви зберігся старовинний цвинтар, на якому можна побачити цікаві надгробки ХІХ ст.

   

Церква в Волі Висоцькій славиться своїм іконостасом, одним з найцінніших і найцікавіших в Україні. Перший іконостас був просто намальований місцевими майстрами на стіні храму в кінці XVI ст., коли церква лише будувалась. До тієї доби, мабуть, відноситься і велика вівтарна ікона Христа Вседержителя. В середині XVII століття силами цілого села в храмі почали зводити іконостас, над яким, скоріше за все, працював жовківський майстер Даміан Роєвич.

  

Наприкінці 1680-х рр., коли припинились татарські напади, та й власник Жовкви І. Собеський мав трохи вільного часу і грошей, священик з парафіянами спромоглись завершити іконостас. Цього разу за працю взявся І. Руткович, неперевершений майстер, який відносно нещодавно перебрався до Жовкви. Його ікони - неймовірний приклад зрілого українського бароко.